Переваги зміни постачальника електричної енергії для промислових підприємств

Одним із ключових напрямів для підвищення ефективності діяльності промислових підприємств є зниження витрат на закупівлю енергетичних ресурсів. Найбільш поширеним енергетичним ресурсом, що споживається у всьому світі, є електрична енергія, яка використовується у всіх напрямках виробничої та допоміжної діяльності.

Згідно з чинним законодавством кожен споживач (юридична особа) може самостійно обирати собі постачальника електроенергії, у якого буде здійснюватися закупівля електроенергії, що споживається, а з літа 2019 року це торкнеться і споживачів фізичних осіб.

Існує ряд переваг від зміни постачальника електроенергії:

  • Зниження ціни на електроенергію, що поставляється. Альтернативні електропостачальники мають можливість постачання електроенергії за зниженими цінами, що позитивно позначиться на економічному стані споживача електроенергії.
  • Проведення незалежного аудиту тарифів на електроенергію, що поставляється від колишнього постачальника. Альтернативні електропостачальники перед укладенням договорів на постачання електроенергії проводять аудит діючих умов закупівель електроенергії у попереднього постачальника, в результаті якого можуть бути виявлені додаткові резерви зниження вартості електроенергії, що закуповується.
  • Гнучкі умови щодо оплати штрафів та пені. З огляду на вільні умови закупівель електроенергії від альтернативних електропостачальних компаній можливість як застосування пені, так і її величини може бути обумовлена ​​в індивідуальному порядку.
  • Гнучкі умови щодо обмежень електропостачання у випадках несплати за спожиту електроенергію. У разі несплати за електроенергію, що поставляється, постачальник (обленерго) може здійснювати обмеження подачі електроенергії споживачам (відключення), що ще більше посилює фінансове становище споживачів електроенергії. При закупівлі електроенергії у альтернативних постачальників умови зміни графіків платежів за електроенергію також можуть обумовлюватися в індивідуальному порядку.
  • Безкоштовне вдосконалення чинної системи обліку електроенергії. У деяких випадках, для закупівлі електроенергії альтернативні електропостачальники потребують більш сучасної системи обліку електроенергії. Часто поширеною практикою є те, що альтернативні електропостачальники здійснюють співфінансування робіт із модернізації систем обліку електроенергії об’єктів споживача.
  • Можливість отримання відстрочок платежів за електроенергію, що споживається. Якщо у постачальника (обленерго) графік платежів має жорсткі дати, і передбачає авансування споживаної електроенергії, то умови оплати електроенергії у альтернативного електропостачальника можуть бути більш гнучкими та обумовлюються на етапі укладання договору енергопостачання.
  • Правова підтримка процесів енергопостачання. Процес енергопостачання будь-якої юридичної особи стикається зі спірними питаннями із суміжними організаціями. У штаті альтернативних електропостачальників зазвичай перебувають кваліфіковані юристи, здатні вирішити всі правові питання, які у споживачів електроенергії.
  • Отримання переваг, не пов’язаних із постачанням електроенергії. Альтернативні електропостачальники у межах реалізації гнучкої конкурентної політики пропонують споживачам електроенергії додаткові послуги, які пов’язані з постачанням електроенергії. Серед подібних сервісів може бути навчання персоналу споживача з питань енергозбереження, експертна участь у розробці програм модернізації та технічного переозброєння, що реалізується на підприємствах.
  • Впровадження прогресивних методів та форм управління в галузі енергопостачання. Альтернативні електропостачальники, маючи високі компетенції у сфері енергопостачання, впроваджують на об’єктах споживачів найсучасніші технології та методи управління. Серед таких технологій та методів можуть бути моделі прогнозування електроспоживання, системи енергетичного менеджменту, альтернативні джерела енергопостачання та ін.
  • Гнучкість у вирішенні оперативних питань. Досвід роботи з постачальником (обленерго) показує відсутність гнучкості та швидкості у вирішенні оперативних питань, що часто виникають у споживачів електроенергії. Серед таких питань можуть бути: видача первинних бухгалтерських документів у дати, зручні для споживача електроенергії, питання узгодження та зміни технічної та договірної документації, підвищення якості електропостачання.

Це основні переваги зміни постачальника електроенергії, причому перелік переваг не є вичерпним. До кожного споживача електроенергії є важливим виконання регулярного аналізу пропозицій від альтернативних електропостачальників. Аналіз пропозицій дозволяє визначити актуальні напрями отримання економії за споживану електроенергію та визначити сучасні тренди в галузі енергопостачання.

Переваги зміни постачальника електричної енергії для промислових підприємств
Догори